Liikuntatieteellisen Seuran toimisto

Liikuntatieteellisen Seuran toimisto sijaitsee Helsingin keskustassa, osoitteessa Mannerheimintie 15 b B, 00260 Helsinki Näytä kartalta. Asiakaspalvelumme on avoinna arkisin klo 9.00.–15.00, puh. 010 778 6600, toimisto(at)lts.fi.

Asiakaspalvelumme on suljettu ajalla 27.12.2018 - 4.1.2019. Palvelemme jälleen maanantaina 7.1.2019 klo 9 alkaen.

Yhteystiedot

Pääsihteeri Jari Kanerva: jari.kanerva(at)lts.fi, 010 778 6603

Tiedeviestijä Riitta-Ilona Hurmerinta (viestintä ja markkinointi): riitta-ilona.hurmerinta(at)lts.fi, 010 778 6607

Erityisasiantuntija Jonne Kamsula (kuntotestauksen ja liikuntalääketieteen tutkimus- ja koulutusyhteistyö): jonne.kamsula(at)lts.fi, 010 778 6606

Erikoistutkija Jouko Kokkonen (liikunnan aluehallinnon tutkimus): jouko.kokkonen(at)lts.fi, 010 778 6611

Toimituspäällikkö Leena Nieminen (Liikunta & Tiede -lehti): leena.nieminen(at)lts.fi, 010 778 6604

Vastaava toimistosihteeri Linda Raivio (jäsenyysasiat, julkaisujen myynti ja tapahtumailmoittautumiset): linda.raivio(at)lts.fi, 010 778 6602

Erityisasiantuntija Saku Rikala, toimivapaalla 22.10.2018-7.9.2019 (soveltava liikunta, hankkeet, selvitykset ja arvioinnit, Liikuntatieteen päivät): saku.rikala(at)lts.fi. Sijainsena toimii Vilja Sipilä: vilja.sipila(at)lts.fi 010 778 6605.

Sihteeri Tuula Valli (henkilöstö- ja talousasiat): tuula.valli(at)lts.fi, 010 778 6601

Palkanlaskija, kirjanpitäjä Juha Vanhatalo (palkanlaskenta ja kirjanpito): juha.vanhatalo(at)lts.fi, 010 778 6600

Liikuntatieteellinen Seura ry
Idrottsvetenskapliga sällskapet i Finland
Finnish Society of Sport Sciences

Verkkolaskuosoite (Seuralle saapuvat laskut)
Liikuntatieteellinen Seura ry
FI04 8000 1300 4826 02
OVT-tunnus 003702016268
Operaattori Danske Bank
Välittäjätunnus DABAFIHH

Y-tunnus 0201626-8

OHJE verkkolaskujen vastaanottamiseksi (Seuran lähettämät laskut).

 
www.erityisliikunta.fi
www.kuntotestaus.net
 

Seuraa, jaa, kommentoi, kysy ja keskustele kanssamme myös Facebookissa, Instagramissa, Twitterissä ja YouTubessa!

comments powered by Disqus