Liikuntatieteellisen Seuran verkkosivut toimivat taas!

Liikuntatieteellisen Seuran aiemmat verkkosivut jouduttiin sulkemaan huhtikuun lopussa, kun tietoturvapäivityksen yhteydessä havaittiin teknisiä ongelmia. Samalla kävi ilmi, että sivuja ei pystytä enää nostamaan uudestaan käyttöön.

Löysimme onneksi nopeasti uuden yhteistyökumppanin, jonka kanssa saimme rakennettua nämä uudet verkkosivut ripeällä aikataululla. Lämpimät kiitokset Flockler Oy:lle erinomaisesta asiakaspalvelusta ja tämän julkaisualustan mahdollistamisesta käyttöömme!

Laitoimme laajemman verkkosivustouudistuksen juuri käyntiin, joten nämä verkkosivut saattavat olla vain väliaikainen ratkaisu. Tästä johtuen näiden sivujen sisältö on huomattavasti vähäisempi ja tekniseltä ratkaisultaan yksinkertaisempi kuin aiemmat verkkosivumme. Lisäksi sivustomme on toistaiseksi vain suomeksi. Pyrimme tuomaan lisää materiaalia näille sivuille lähiviikkojen aikana.

Mikäli kaipaat jotain tietoa, jonka aiemmin löysit vanhoilta sivuiltamme, niin otathan yhteyttä Riitta-Ilona Hurmerintaan, riitta-ilona.hurmerinta(at)lts.fi.

Briefly in English:

Our website is back!

The previous website of the Finnish Society of Sport Sciences had to be closed at the end of April when technical issues were encountered during a security update. Then it turned out that our pages could no longer be re-enabled.

We were fortunate enough to find a new partner with whom we were able to build this site in a timely manner. Warm thanks to Flockler for excellent customer service and for enable this publishing platform to our use!

We are launching a broader website renewal project, so these pages may be only a temporary solution. As a result, the content of these pages is much more constricted and technically simpler than the previous one. In addition, our site is currently only in Finnish. We regret the matter.

If you need any information you previously found on our old web pages, please contact Riitta-Ilona Hurmerinta, riitta-ilona.hurmerinta(at)lts.fi.

comments powered by Disqus